Meble w stylu glamour: Luksus i elegancja dla wyszukanego wnętrza

Meble w stylu glamour: luksus i elegancja dla wyszukanego wnętrza

Glamour to styl, który kojarzy się z luksusem, bogactwem i elegancją. W aranżacji wnętrz odnajduje się w postaci dodatków, mebli, a także elementów wykończeniowych. Meble glamour to niepozorne przedmioty, które potrafią zmienić wyrazistą przestrzeń w eleganckie i wykwintne mieszkanie. Wśród najważniejszych cech, które określają meble glamour należy wymienić: błysk, wykwintność i luksus.

Styl glamour – krótka charakterystyka

Styl glamour to połączenie elementów klasycznego wzornictwa z dodatkiem wykwintnej elegancji i blasku. Wnętrza urządzone w stylu glamour łączą w sobie błysk mebli, ozdobionej zatrzaskami i kryształami, z efektownie podświetloną aranżacją. Meble glamour charakteryzują się wyraźną liniami i kształtem, zachowując równowagę między ciężkimi elementami, a subtelniejszymi dodatkami.

Luksus mebli glamour

Meble glamour to przede wszystkim elementy wybitnie luksusowe i eleganckie. Ich projektanci skupiają się przede wszystkim na tworzeniu mebli ze szlachetnych materiałów, takich jak mahonie, dąb, heban, a także metale szlachetne, takie jak srebro i złoto. Meble glamour to rzeźby, w których kształtowaniu kładzie się nacisk na wykwintną elegancję i bogactwo materiału, z którego zostały wykonane.

Rodzaje mebli glamour

Wśród mebli glamour wyróżnić można przede wszystkim meble tapicerowane i drewniane. Do mebli tapicerowanych w stylu glamour zaliczają się sofy, kanapy i fotele, wyróżniające się ciekawym modelem o skomplikowanej linii i zastosowaniu luksusowych materiałów, takich jak jedwab, aksamit czy skóra. Meble drewniane to z kolei skomplikowane kształty, ciekawe ornamenty, wyjątkowe, zdobione złotem i srebrem. Wśród mebli drewnianych glamour wyróżnić można: stoły, komody, regały, lustra i krzesła.

Najważniejsze elementy stylu glamour

1. Błysk – to najważniejszy dodatek, który wyróżnia meble glamour. Srebrne i złote ranty, a także kryształowe uchwyty i klamki – to właśnie te elementy sprawiają, że wnętrze wygląda wyjątkowo i oryginalnie.
2. Elegancki design – to przede wszystkim ciekawe kształty, oryginalne detale, a także odpowiednie wyszukanie kolorów, za pomocą których aranżacja nabiera tak wykończonego i wykwintnego charakteru.
3. Wykorzystanie metali szlachetnych – srebro, złoto, miedź czy mosiądz składają się na elegancką meblową kompozycję, która z powodzeniem wpisuje się w panujące trendy aranżacji wnętrz.
4. Kolor – przede wszystkim meble glamour charakteryzują się wykorzystaniem pełnej gamy kolorów, od jasnych i stonowanych, po mocne i odważne.
5. Materiał – to przede wszystkim wysokiej jakości materiał, wykorzystany do wykończenia mebli w stylu glamour. Skóry, welury, jedwabie, tkaniny w delikatne, przezroczyste odcienie to najważniejszy element, który wpływa na charakterystyczny wygląd mebli glamour.

Author: factoryapartments.pl