Czy da się praktycznie urządzić kawalerkę do 25m2?

Małe mieszkania, w tym kawalerki, trzeba umiejętnie zaprojektować oraz aranżować. Ograniczona przestrzeń, którą dysponujemy oraz chęć zachowania w mieszkaniu wszystkich niezbędnych do życia funkcji sprawia, że musimy postawić na kreatywność i praktyczne rozwiązania. Kawalerka do 25m2 to małe pomieszczenie, które możemy zaaranżować skutecznie i stylowo. Jak to zrobić?

Przede wszystkim musimy zadbać o dużą uniwersalność mebli, które wejdą w skład takiej aranżacji. Jeżeli wybieramy łóżko, to optymalnie postawić na sofę, która zajmie stosunkowo mało miejsce i będzie spełniała co najmniej dwie funkcje. Pierwszą z funkcji będzie rola siedziska przynajmniej dla kilku osób, co przydaje się w przypadku odwiedzić gości lub sytuacji, gdy w kawalerce mieszkają co najmniej dwie osoby. Drugą z funkcji będzie oczywiście rola łóżka, bo po rozłożeniu w ciągu kilku chwil z wygodnej sofy powstaje dwuosobowe łóżko. Do połączenie prostoty i uniwersalności, które niezbędne są w idealnym projekcie kawalerki do 25m2.

Co jeszcze powinno znaleźć się w takiej kawalerce?

W mieszkaniu nie może zabraknąć miejsca, gdzie będziemy przechowywać ubrania. W związku z tym warto postawić na przestronną szafę, w której umieścimy jak najwięcej rzeczy. Alternatywą dla dużej szafy może być otwarta zabudowa lub szafa częściowo otwarta, która również spełni swoją główną rolę. W części kuchennej warto byśmy również postawili na uniwersalność i przestronność mebli, dzięki czemu z powodzeniem umieścimy w nich garnki, żywność oraz akcesoria kuchenne. To z czego musimy zrezygnować to zbędne akcesoria oraz sprzęt, który będziemy wykorzystywali sporadycznie. W małej kawalerce nie ma na to miejsca.

W mieszkaniu powinien znaleźć się również stolik lub biurko, które umożliwi codzienną pracę. Tu możemy postawić na minimalistyczne biurko lub kwadratowy rozkładany stół, który może w kawalerce pełnić rolę biurka. W razie potrzeby możemy stół rozłożyć, dzięki czemu będziemy przygotowani na przyjęcie większej liczby gości. Aby praca przy biurku lub spożywanie przy stole posiłku było komfortowe, musimy znaleźć odpowiednie krzesło. Dobrze postawić na wariant bez podłokietników, który pozwoli na wsuwanie krzesła pod stół i oszczędność miejsca w czasie, gdy z niego nie korzystamy. Idealne krzesło możemy znaleźć w sklepie internetowym https://www.krzesla.pl/. Warto odwiedzić to miejsce.

Author: factoryapartments.pl