Dieta nastawiona na surowe produkty – witarianizm

Na dietę można przejść z powodów zdrowotnych, chęci poprawy wyglądu lub ponieważ przekonują nas do tego konkretne poglądy. Dieta może być powiązana ściśle z filozofią życia. Tak właśnie jest w przypadku witarianizmu. Na czym polega ta surowa dieta i czy warto się nią zainteresować?

Definicja na początek

Dla wielu osób witarianizm jest pojęciem zupełnie nowym. Polega on na wykluczeniu z jadłospisu produktów poddawanych podczas przyrządzania obróbce termicznej. Dopuszcza się wyłącznie podgrzanie do temperatury 40 stopni Celsjusza. Zakazane są również pokarmy wysoko przetworzone.

Rodzaje witarianizm

Witarianizm często wiąże się również dobrze nam już znanymi dietami wegetariańską i wegańską. Jak wyglądają one w połączeniu z jedzeniem surowych pokarmów?

Witarianizm w wydaniu wegetariańskim nie należy do szczególnie popularnych. Zakłada on żywienie się tylko surowymi produktami, z wykluczeniem mięsa. Dość niebezpieczne może być w tym przypadku jedzenie surowych jajek, które grozi zakażeniem Salmonellą.

Witarianizm wegański jest zdecydowanie bardziej popularny i propagowany przez entuzjastów tej diety. Zakłada jedzenie wyłącznie produktów roślinnych.

Dieta witariańska to filozofia życia i metoda żywienia, która wciąż się rozwija i wymaga sporo badań.

 

Author: factoryapartments.pl