Cechy charakterystyczne skandynawskiego stylu wnętrz

Wnętrze w stylu skandynawskim jest jednym z najbardziej lubianych i popularnych stylów na całym świecie. Wyróżnia się wzornictwem w bieli, beżach, pastelowych kolorach i wykorzystaniem naturalnych odcieni ziemi. Cztery główne cechy charakterystyczne tego stylu to prostota, funkcjonalna praktyczność, czyste linie i dyskretna elegancja.

Budynki w stylu skandynawskim i przestrzeń w nich “wpasowują się” w naturalny krajobraz. Są one otwarte na słońce i pełne światła. Duże okna, przez które przenika światło, sąsiadują z otaczającym światem, co daje temu stylowi poczucie jedności z naturą. Meble, wystrój wnętrz i dekoracje są wykonane z naturalnych materiałów. Klasyczne skandynawskie wykończenie ścian i sufitów to biały stiuk, a podłogi to drewniane deski, często z białym odcieniem. Ulubionymi gatunkami drewna są sosna i brzoza.

Skandynawski wystrój wnętrz

Najczęściej stosowanym wykończeniem ścian jest farba. Nie musi być biała, ale może mieć jasne odcienie beżu, kremu i innych pastelowych kolorów. Wzory ścienne mogą stanowić doskonałe tło dla obrazów, plakatów lub zdjęć. Często stanowią one element wnętrza, nadając mu indywidualny charakter.

Przytulna sofa z jasnymi poduszkami, często z wykorzystaniem stylizowanych wzorów narodowych, niski drewniany stół, lampy stołowe, podłogowe, ścienne i stołowe, jasne poduszki i otwarte półki w salonie tworzą poczucie komfortu, spokoju i ciepła.

Sufity są zwykle malowane w kolorze ścian, zwykle białą farbą. Czasami na suficie pozostawiono drewniane belki, a jedna z ceglanych ścian pozostała nieotynkowana.

Na podłogę stosuje się zwykle gładkie deski drewniane.

W skandynawskiej sypialni panuje spokojna atmosfera. Jest w nim dużo przestrzeni i powietrza, minimalna ilość wygodnych mebli oraz łagodny, relaksujący wystrój.

Łazienka wygląda stylowo i nowocześnie, zachowując przy tym skandynawski charakter drewnianych szafek i otwartych półek.

Styl skandynawski ma niesamowite właściwości, które dają poczucie bezpieczeństwa i radości, uspokajają i podnoszą na duchu. Nie ma sobie równych w tej dziedzinie.

Author: factoryapartments.pl