Czym ozdobić ściany w salonie?

Każda aranżacja nowego pomieszczenia to wyjątkowo żmudny proces: w końcu chcemy, by wszystko idealnie się ze sobą komponowało. Kiedy już przebrniemy przez tysiące różnych kolorów ścian, setki modeli stołów i dziesiątki dodatków, przyjdzie czas na ściany. Nawet jeśli marzy nam się minimalizm w zakresie aranżacji wnętrza puste ściany sprawiają, że pomieszczenie wydaje się nieprzyjazne i mało rodzinne. A przecież salon to miejsce, które powinno tętnić życiem! Przedstawiamy cztery fantastyczne pomysły na dodatki naścienne!

1. Zdjęcia artystyczne

Tego typu zdjęcia świetnie sprawdzą się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Jeśli chodzi o kwiaty zdjęcia artystyczne wkomponują się również w styl prowansalski, rustykalny i klasyczny. Możemy jednak wybrać zupełnie inne kadry: piękne krajobrazy, urbanistyczne ujęcia miast, przyrodę, a nawet akty. Ważne, by wszystkie zdjęcia były utrzymane w jednym styli i kolorystyce.

2. Zdjęcia rodzinne

Zdjęcia z rodziną i przyjaciółmi nadadzą wnętrzom wyjątkowo ciepły charakter. Tu również warto zadbać, by były one zbliżone stylem: mogą to być zdjęcia wyłącznie z meczy, imprez czy podróży lub zdjęcia z różnych wydarzeń, jednak w konkretnej kolorystyce (np. w sepii).

3. Grafiki i obrazy

Wnętrza od wieków dekorowane były różnymi obrazami. Dziś – w dobie cyfrowych kopii – ich zdobycie jest niezwykle proste i tanie. Możemy również wybrać oryginalne obrazy niszowych twórców, którzy chętnie wystawiają swoje dzieła do sprzedaży na internetowych portalach. Grafiki również drukowane mogą być na specjalnym płótnie, co pozwala na osiągnięcie oryginalnego efektu.

4. Pamiątki z podróży

Jeśli lubisz misz-masz na ścianach, kochasz podróżować i wspominać dalekie miejsca, z pewnością możesz pokusić się o przywieszenie na ścianach w salonie swoich pamiątek z podróży. Ozdobny talerz z Mostaru, latająca na miotle czarownica z Pragi czy zestaw magnesów na specjalnej tablicy z wyprawy po Szkocji z pewnością sprawią, że Twój salon będzie wyjątkowo oryginalny!

W salonie możesz zamontować również wąskie półki naścienne, na których umieścić można nie tylko zdjęcia czy książki, ale również kolekcjonowane przedmioty, wyjątkowe elementy szkliwa czy hodowlę sukulentów. Pamiętaj, że salon to miejsce wypoczynku z rodziną, spędzania czasu z przyjaciółmi i odpoczynku po ciężkim dniu – to miejsce, w którym przede wszystkim musisz lubić przebywać.

 

Author: factoryapartments.pl