Płyty meblowe hdf – zastosowanie

Płyta HDF to bardzo popularny materiał, który wykorzystywany jest zarówno w przemyśle budowlanym oraz w meblarskim. Płyty takie powstają w efekcie sprasowania drzewnych włókien, które poddane są działaniu bardzo wysokiego ciśnienia oraz temperatury. Spoiwem w płytach są wytrzymałe kleje syntetyczne. Składniki płyt sprawiają, że jest to klasyczny materiał drewnopochodny. Atutem tych produktów jest ich niewielka waga oraz bardzo duże możliwości pod kątem obróbki. Dzięki temu z powodzeniem nadają się również do produkcji mebli.

Cechą charakterystyczną klasycznych płyt HDF jest ich twardość oraz duża gęstość, co sprawia, że płyta nie łamie i nie kruszy się w trakcie jej obróbki zarówno ręcznej oraz mechanicznej. Lakierowanie płyty oraz pokrycie jej warstwą ochronną, znacznie zwiększa jej wytrzymałość oraz sprawia, że wyglądają bardzo estetycznie. Po finalnej obróbce płyty te są bardzo proste w pielęgnacji i utrzymaniu czystości, co również jest pozytywnie odbierane przez konsumentów oraz producentów mebli.

Gdzie wykorzystuje się płyty HDF?

Materiał ten ma bardzo wiele zastosowań. W przemyśle meblarskim jest on wykorzystywany przede wszystkim w produkcji tylnych ścian mebli, spodów szuflad oraz w produkcji typowych mebli skrzyniowych oraz tapicerowanych. Wydaje się, że branża meblarska najchętniej korzysta z tych płyt drewnopochodnych. Drugą branżą będzie budownictwo. Tu płyty HDF również mają duże pole do popisu. Wykorzystywane są między innymi jako okładziny ścienne lub podłogowe. Ponadto idealnie nadają się do prostych prac w stolarce budowlanej. Z tego materiału spotkamy również panele podłogowe.

Poza wspomnianymi obszarami, płyty te doskonale sprawdzają się w produkcji opakowań drewnianych oraz do produkcji materiałów reklamowych. Breloki lub oprawy do luster i obrazów z płyty HDF są nie tylko ładne, ale również wytrzymałe, dzięki czemu sprawdzają się w wielu wnętrzach. Aranżacja i wykończenie wnętrz z płytami HDF będzie znacznie prostrze, dlatego korzystają z nich zarówno profesjonalne firmy oraz indywidualne osoby, które wykonują pracę w domowym zaciszu i we własnym zakresie.

Author: factoryapartments.pl