Montaż wymarzonego ogrodzenia

Jaki jest ten wymarzony płot? Ogrodzenie, które okala naszą posiadłość musi być wykonane tak, aby świadczyło o naszej wysokiej estetyce. Montaż ogrodzeń nie może być niedbały, a wykazywać się ogromnym profesjonalizmem.

Montaż ogrodzeń na naszej działce

Płot jest wizytówką naszego domu, bo pierwszy wpada w oko, jeszcze przed zwróceniem uwagi na architekturę obiektu budowlanego znajdującego się na działce. Przy dobieraniu ogrodzeń do posesji należy na tę część zagospodarowania działki zwrócić szczególną uwagę. Dobór ogrodzeń musi być dobrze przemyślany zwłaszcza, że rynek kusi dużym wachlarzem tego produktu. Do lamusa bowiem idzie samodzielne wykonanie płotu, gdy można posiłkować się produktem, który jest dostępny u producenta. 

Montaż ogrodzeń nie sprawia już kłopotu, bo dostępne produkty są możliwe do samodzielnego wykonania bez zbędnej filozofii. Można także posiłkować się ekipą wyspecjalizowanych fachowców, którzy w mgnieniu oka postawią płot. Nowoczesne płoty, które dostępne są na rynku składają się z modułów, które stawiamy z podmurówką lub bez. Podmurówka preferowana jest wtedy, gdy mamy nierówny teren, na którym ma stanąć ogrodzenie lub podłoże jest podmokłe. Gdy montaż ogrodzeń wiąże się z zastosowaniem podmurówki lepiej jest skorzystać z fachowej wiedzy ekipy specjalizującej się w stawianiu płotów. Gdy podmurówka nie jest konieczna montaż ogrodzeń jest dużo prostszy i można zdecydować się na samodzielne wykonanie jeśli ma się duszę majsterkowicza i odrobinę doświadczenia. Samodzielny montaż ogrodzeń ogranicza wydatki związane z postawieniem płotu. Nie jest to bez znaczenia, bo w sytuacji, gdy musimy opłacić gażę architekta, który zaprojektował dom i ekipy budowlanej stawiającej nasz obiekt budowlany, każda zaoszczędzona kwota jest na wagę złota.

Cena ogrodzenia

Najtańszą wersją płotów są ogrodzenia panelowe. Ile kosztuje montaż ogrodzeń panelowych? Niewiele! Większość producentów oferuje montaż już w cenie ogrodzenia panelowego. Ci, którzy oferują montaż jako odrębną usługę uzależniają cenę przede wszystkim od trzech czynników: wielkości działki, stabilności terenu, podmurówki. Cena montażu ogrodzenia panelowego różni się w zależności od regionu Polski. Przyjąć można, że średnia cena montażu płotu panelowego w naszym kraju to ok. 40 zł za metr bieżący brutto. Mowa tutaj jedynie o montażu, bez konieczności wykonywania fundamentów i wylewki. Cena robocizny ogrodzenia panelowego wzrośnie, jeśli chcemy zainwestować w podmurówkę. Koszt montażu płotu z podmurówką prefabrykowaną to ok. 50 zł/mb, a z podmurówką wylewaną – ok. 55-60 zł/mb.

Author: factoryapartments.pl