Jak wybrać sofę do małego pokoju?

Urządzanie nowoczesnego mieszkania to najczęściej zderzenie natchnionej fantazji z bezwzględną rzeczywistością architektoniczną. Małe pomieszczenia wymagają specjalnego podejścia. Meble muszą być praktyczne, aby ułatwić codzienne życie na małej przestrzeni. Jaką sofę wybrać do małego pokoju? Należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale także na inne parametry.

Kryteria wyboru sofy do małych pomieszczeń

Sofa stanowi centrum odpoczynku lub snu w pokoju. Jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu lub Twój salon jest niewielki, musisz wybrać taki, który spełnia kilka funkcji. W mieszkaniu jednopokojowym sofa powinna być miejscem odpoczynku zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy (można ją zamienić w łóżko). Jednak nawet jeśli jest więcej niż jeden pokój, rozsądnym wyborem jest sofa z funkcją spania. W końcu prawdopodobnie niekiedy będziesz potrzebował dodatkowego łóżka dla gości.

Idealnie byłoby, gdyby kanapa była wyposażona w schowek na sprzęt do spania. Dzięki temu zyskasz nie tylko dodatkowe miejsce na pościel, ale także na inne rzeczy.

Rozmiar

Najważniejszym kryterium przy wyborze sofy jest jej wielkość. Po pierwsze, należy pamiętać, że długość łóżka powinna przekraczać wysokość osoby o co najmniej 5 cm. W związku z tym należy znaleźć miejsce w pokoju, które organicznie dopasuje się do sofy spełniającej ten wymóg. Podczas mierzenia należy pamiętać, że po rozłożeniu zajmuje on dużo miejsca.

Rozmiar sofy musi być dostosowany do wielkości pomieszczenia. Dla narożnej sofy optymalne są wymiary 260×150 cm. Jednostka modułowa może być znacznie większa, na przykład 175x385x213 cm, ponieważ większość jej elementów można rozmieścić w całym pomieszczeniu. Jeśli pokój jest bardzo mały, wystarczy prosta sofa o wymiarach 205×150 cm (po rozłożeniu).

Gdzie umieścić sofę?

Ustawienie mebli na małej powierzchni rodzi wiele pytań. Przede wszystkim należy upewnić się, że nie będzie ona przeszkadzała w poruszaniu się po pokoju. W małej przestrzeni liczy się każdy centymetr, dlatego bezpośrednią kanapę umieszcza się zwykle przy ścianie, a narożną sofę z dala od okna. Pozwala ona w pełni wykorzystać przestrzeń salonu i zapewnia łatwy dostęp do części wypoczynkowej.

Author: factoryapartments.pl